Jak rozpoznać rodzaj kaszlu

syrop PulneoKaszel to dokuczliwa dolegliwość, która towarzyszy licznym chorobom. Niekiedy może być symptomem zwykłego przeziębienia, a czasami zwiastuje poważne zapalenie. Lepiej go zatem nie lekceważyć i rozpocząć leczenia niemal od razu po jego wystąpieniu. Problem rozpoczyna się w momencie kiedy chcemy wybrać odpowiedni syrop na kaszel. Większość z nich uwzględnia bowiem rozróżnienie na kaszel suchy i mokry. Jak rozpoznać, który rodzaj kaszlu występuje właśnie u nas?

Kaszel mokry
Ten rodzaj kaszlu bywa inaczej nazywany produktywnym. Możemy go rozpoznać po wystąpieniu wydzieliny. Zazwyczaj jest ona lekka i biała, niekiedy także może mieć odcień bardziej żółtawy. Świadczy to zazwyczaj o rozwijaniu się infekcji. Kaszel mokry pomaga nam pozbyć się zakażenia z krtani, oskrzeli oraz gardła, gdyż usuwa zaległą wydzielinę wraz z martwymi drobnoustrojami, jakie wywołały chorobę. Kaszel mokry jest także nieco głębszy. Do jego wyleczenia potrzebny nam będzie syrop na kaszel mokry, który ma działanie rozrzedzające.

Kaszel suchy
Kaszel suchy pojawia się bardzo często przy alergii, a także przeziębieniu. Wywołuje uczucie podrażnienia tchawicy, przez co możemy mieć czasami ataki duszącego kaszlu. Bywa dość męczący i nie występuje przy nim wydzielina. Syrop na kaszel suchy przemienia go w krótkim czasie na kaszel mokry. Wówczas łatwiej pozbyć się z organizmu szkodliwych bakterii.

Dobry syrop można zakupić na stronie http://nowafarmacja.pl Zapraszamy do odwiedzenia i złożenia zamówienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.