Kiedy należy zwalczać gorączkę?

gorączkaGorączka dla większości osób kojarzy się chorobą. Jeżeli widzimy na termometrze temperaturę powyżej 37 st. C. od razu zaczynam mówiąc o stanie podgorączkowym. Taka temperatura u niemowląt staje się znacznym powodem do zmartwień dla młodych rodziców, a wcale tak być nie musi.

Podwyższona temperatura nie zawsze oznacza coś złego, szczególnie u najmłodszych. W związku z tym, ze ich odporność dopiero się kształtuje, wahania temperatury są czymś normalnym i występują zazwyczaj w przedziale od 36 do 37,5 st. C.

Gorączka u małych dzieci
Temperatura w wysokości do 38 st.C. świadczy zazwyczaj o stanie podgorączkowym. Umiarkowana gorączka zaczyna się bowiem powyżej 38 stopni. Wówczas powinniśmy rozpocząć leczenie. Najlepsze będą zatem leki przeciwgorączkowe, chociaż możemy także skorzystać z domowych sposobów. Jeżeli dziecko jest rozpalone potrzebne mogą okazać się zimne okłady na czoło. W przypadku gdy utrzymuje się ona powyżej 2-3 dni, należy udać się do lekarza, który zapewne przepisze leki przeciwgorączkowe na receptę. Dostaniemy je w sklepie internetowym Nowa Farmacja. Wysokiej gorączki nie możemy zlekceważyć, ponieważ może być objawem poważnej choroby. Nie ma co się jednak niepotrzebnie denerwować jeżeli oscyluje ona na poziomie 37,5 s.C.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.