Nutrikid dla dzieci

Właściwe odżywianie dziecka to obowiązek i wyzwanie dla każdego rodzica. Szczególnym zadaniem jest odżywianie dziecka w szczególnie trudnych przypadkach – w okresach choroby, rekonwalescencji, przewlekłych stanach osłabienia lub niedożywienia. Aby zapewnić dziecku wszystkie odpowiednie składniki w diecie, trzeba starannie dobierać produkty spożywcze, uważnie analizując ich jakość, przydatność i składy.

Dieta płynna dla dzieci

W stanach chorobowych, przedoperacyjnych i pooperacyjnych, w przebiegu leczenia, w okresie rekonwalescencji – w każdym z tych przypadków, a także w pozostałych sytuacjach osłabienia i pogorszenia odporności, złego stanu fizycznego, można rozważyć wzbogacenie diety lub wręcz zastąpienie jej odpowiednio zbilansowaną dietą płynną.

Nutrikid to kompleksowa, w pełni zrównoważona dieta płynna dla dzieci, która zawiera zestaw wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych oraz pokarmowych, w tym odpowiednią dawkę dobrze przyswajalnych węglowodanów, białek i tłuszczy. Dieta z wykorzystaniem Nutrikidu może stanowić uzupełnienie tradycyjnych posiłków lub wyłączny sposób odżywiania (szczególnie w przypadkach uzasadnionych trudności z przyjmowaniem posiłków w tradycyjnej postaci).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.