Witaminy i minerały potrzebne Twojemu dziecku

bobik dhaSUPLEMENTACJA WITAMINY D3

Aktualnie zalecana profilaktyka krzywicy w Polsce obejmuje suplementację witaminy D3 do ukończenia przez dziecko pierwszego roku życia. Kolejne lata oraz podanie witaminy D zależą już od rodziców. Warto jednak nie przerywać profilaktyki i podawać dziecku witaminę tę jak najdłużej (w odpowiedniej dawce dobranej zarówno do wieku jak i masy ciała). Decydując się na przedłużenie suplementacji warto skonsultować własną decyzję z lekarzem pediatrii lub lekarzem medycyny rodzinnej – gdyż zbyt duża ilość witaminy D3 może powodować m.in kamicę nerek.

PODAŻ WITAMINY D3

Podaż witaminy D3 powinna być prowadzona skutecznie, a co za tym idzie po spożyciu preparatu pociecha przez niewielki okres czasu (np. 1- 2 godziny) nie powinna spożywać produktów zawierających szczawiany (szpinak, pokrzywa, rabarbar), które powodują wytrącanie się wapnia w postaci nierozpuszczalnych soli.

PREPARATY WITAMINY D3

Każde dziecko jest inne, ale potrzebne witaminy i minerały dla każdego są takie same. Dlatego decydując się na suplementację weźmy pod uwagę nie tylko cenę, ale również skuteczność danego preparatu. Bobik DHA, który jest najczęściej wybieranym przez mamy suplementem diety charakteryzuje się wysoką skutecznością,a przy tym jego dodatkowym atutem jest niska cena. Bobik DHA zawiera witaminę D3 oraz kwas DHA, który poprawia pracę mózgu oraz wspomaga rozwój wzroku maluszka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.