Metody leczenia przeziębienia

gardłoGrypa i przeziębienie to bardzo częste schorzenia, które pojawiają się zazwyczaj wraz z pogorszeniem pogody. Szczególnie narażeni na zachorowanie jesteśmy w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura zdecydowanie nie sprzyja spacerom. Nie musimy od razu sięgać po środki farmakologiczne. Na początku objawów możemy skorzystać z domowych sposób leczenia.

Grypa czy przeziębienie?
Wiele osób nie odróżnia tych dwóch schorzeń, a jest pomiędzy nimi spora różnica. Przeziębienie jest bowiem najczęstszą infekcją dróg oddechowych. Zazwyczaj towarzyszą mu takie objawy jak: wyższa temperatura ciała, katar, ból gardła, a niekiedy także kaszel. Przebieg tego rodzaju choroby jest dość łagodny i stosunkowo krótki. Wystarczy zastosować odpowiednie tabletki na przeziębienie, a już po kilku dniach poczujemy się lepiej. Z pewnością przyda się również gorąca herbata z malinami i ciepły koc. Lepiej nie lekceważyć początków przeziębienia, bo nieleczone może przekształcić się w grypę.

Jeżeli dopadła nas grypa, to zażycie tabletek na przeziębienie raczej nam nie pomoże. Ostry ból mięśniowy i ból głowy wymagają już nieco innych środków. Niekiedy konieczne może okazać się zastosowanie antybiotyków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.